Vastuvõtt

Erialad 2024/2025

Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool on riiklik kutseõppeasutus, kus on loodud kaasaegsed õppimisvõimalused kutsekeskharidusõppe, esmase kutseõppe, jätkuõppe ja täienduskoolituse läbiviimiseks.

Meie erialad on tehnilised, õpetame looma praktilisi väärtusi, millel on kõrge hind ja kestev kvaliteet.

Vaata lähemalt erialasid ja õppekeele võimalusi 2024/2025

Vaata lähemalt erialasid ja õppekeele võimalusi 2024/2025

Sõiduautodiagnostik

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaegTaseÕppekeelÕppekava kood
ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne õpeEeldus alustamiseksVähemalt 4. või 5. kvalifikatsioonitaseme kutse või vastavad kompetentsid mootorsõidukite hoolduse ja remondi kutsealal ning keskharidusÕppeaeg1 aastaTase5. taseme jätkuõpeÕppekeeleesti keel Õppekava kood241188

Eriala kirjeldus

Sõiduautodiagnostik tegeleb sõiduautode diagnoosimise-, remondi- ja rikkepõhjuste analüüsiga, leiab ja kõrvaldab rikkeid. Mootorsõidukidiagnostik töötab iseseisvalt, kasutades remondijuhiseid, asjakohaseid andmebaase, varuosade ja lisavarustuse katalooge, hooldusjuhiseid, tootjapoolseid tehnilisi nõudeid ning muid asjakohaseid allikaid. Mootorsõidukitehnik on klienditeenindaja, kes kannab vastutust tehtud töö kvaliteedi eest, sealhulgas tööohutuse ja töötervishoiu, keskkonnaohutuse ja klienditeeninduse osas. Vajalik on pidev enesetäiendamine. Mootorsõidukidiagnostik võib töötada nii üksi kui ka meeskonnas, tema töö eeldab suhtlemist kaastöötajate ja klientidega. Vajadusel juhendab diagnostik mootorsõidukitehniku tööd.

Kutseõppe valikained laiendavad erialaseid kompetentse ja suurendavad kutseõppe lõpetaja konkurentsivõimet tööturul. Valikainete kaudu on võimalik arendada  võõrkeeleoskust, IKT alaseid kompetentse,  õppida klienditeeninduse põhialuseid, tehnoülevaataja alustedmisi  jms.

Eriala omandamine toimub koolis ja ettevõttes praktikal. Praktikaettevõtted on valdavalt Tallinnad ja Harjumaal tegutsevad sõidukite hoolduse ja ja remonttööde teenust pakkuvad ettevõtted, eelistatult Autode Müügi-  ja Teenindusettevõtete Liidu (AMTEL)  liikmed. Praktikat võib sooritada EU liikmesriigis kandideerides Erasmus+ õpirände programmi.

Teooria- ja praktilise õppe läbiviimiseks on koolis heal tasemel sisustusega õpperuumid. Õppijale on tagatud piisavad võimalused omandada teadmised kutseala faktide, põhimõtete, teooriate ja tavade kohta ning saavutada  võimekus teadmisi rakendada tööülesannete täitmiseks, erialaste oskuste praktiliseks harjutamiseks ja vilumuse saavutamiseks. Õppetöös kasutatakse professionaalseid töökoja seadmeid, näiteks

• autotõstukid
  • pidurisüsteemi kontrolli stend
  • sildade reguleerimise stend
  • diagnostikaseadmed
  • kliimaseadmete hooldur
  • rehvimontaaži- ja tasakaalustamise seadmed

Sõiduautodiagnostika  õppimiseks vajalikud  elektrilised-, suruõhu- ja käsitööriistad,  materjalid ja  õppeprogrammid.

Tööohutus ja töötervishoid

Õpetame ohutult, säästlikult ja keskkonnasõbralikult töötamist. Õppetöökojas töötamiseks peavad õppijal olema isiklikud:

• erialale vastavad töötunked
  • peakate
  • turvajalatsid

Õpilane võib kasutada isiklikke individuaalseid isikukaitsevahendeid nagu  kaitseprille, kindaid ja kuulmiskaitsevahendeid.  Isikukaitsevahendi soetamisel tuleb veenduda, et sellel on CE märgis, mis kinnitab vastavust olulistele nõuetele.

Kutsestandard

Lauri Veso