Koolielu

31.08.2023 8:00 - 20:00   ja  01.09.2023 8:00 - 20:00

Ruum A108A

Täida eelnevalt õpilaskodu koha taotlus vt. allpool Õpilaskodu kodukord, Lisa 3

Võimalusel saada täidetud taotlus juba eelnevalt aadressile ene.kiviraijuja [at] mehaanikakool.ee

Asukoht

Õpilaskodu asub aadressil  Uuslinna 10, Tallinn 11415, vt kaart

Vaata bussiliine ja peatusi  31, 67, 68, 100, 106, 150, 170, 172, vt  reisiplaneerija. Koolimaja ees Laagna teel, suunaga kesklinna poole on bussipeatus Mehaanikakool.

Kitsekülast-Liikurist buss nr 39 (Marsruut: Vana-Lõuna tn, Veerenni tn, Liivalaia tn, Tartu mnt, Majaka tn, Pallasti tn, Valge tn, Narva mnt, J.Smuuli tee) Uuslinna peatus.

Iseloomustus

Õpilaskodus on oodatud nii päevases, õhtuses kui ka töökohapõhises õppes õppijad, vabade kohtade olemasolul täienduskoolitustel osalejad, õpirändel õppijad, kooli külalised ja teiste koolide õpilased.

Õpilaskodu asub koolihoone A korpuse 3.-5. korrusel. Õpilaskodu on energiatõhus ja nõuetekohase sisekliimaga, kus on mugavad elu- ja olmeruumid. Korterid on kahe- või neljakohalised, igas korteris on WC, dušinurk, pliidiplaat, ventilatsiooni äratõmme, külmik, kraanikauss. Korteris on  2+2 tuba, korteri uksed on eraldi lukustatavad. Tubades on laud, toolid ja voodid. Igas toas on 2 võrgupistikut, seina- ja laelambid. Igal korrusel on oma puhkenurk, kus on mugav veeta vaba aega, vaadates telekat või lugedes raamatut.

Õpilaskodu renoveerimisel on arvestatud liikumis-, nägemis- ja kuulmispuudega inimeste vajadustega. Erineva planeeringuga on kaks kahekohalist korterit liikumispuudega õpilaste majutamiseks.  Olemasoleva kaldtee kaudu on tagatud pääs hoonesse ning fuajees on lift, mille kaudu liikumispuudega õpilased pääsevad õppe-ja majutusruumidesse kõikidel korrustel.

Õpilaskodu elanike kodukorra ja heaolu eest  hoolitseb õpilaskodu juht ning  ööpäevaringselt administraatorid.  Õpilaskodus on tugikeskus, kus õpilastele vajalikku nõustamist osutavad rühmajuhendajad, sotsiaalpedagoog, tugiteenuste koordinaator või muu vajalik spetsialist.

Vaata õpilaskodu pildigaleriid

Kohtumiseni Mehaanikakoolis!