Õppetöö

Õppimise tõendid, lõpetamise andmed asuvad www.haridusportaal.ee

Igal õppijal on võimalik endale õppimise tõend või  lõputunnistus ise alla laadida Eesti hariduse infosüsteemist www.haridusportaal.ee.

E-tõend on ametlik dokument, millel on Haridus- ja Teadusministeeriumi digitempel. E-tõendi saad mugavalt edasi saata e-postiga või soovi korral printida.

Igal

Õppimise e-tõend on paberivaba ning  igaüks saab vajaliku  tõendi  endale ise alla laadida Haridusportaalis

Tõendile on lisatud digitempel, mis  kinnitab, et tõendi on väljastanud Haridus- ja Teadusministeerium. Andmed tõendil on autentsed ja pärinevad Eesti hariduse infosüsteemist (EHIS).

Haridusportaali sisselogimise võimalused on HarID, ID kaart, Mobiil ID, Smart ID või EUeID.

Eesti hariduse infosüsteemist (EHIS) saab vaadata enda huvi-, alus-, üld-, kutse- või kõrghariduse õppimise ja lõpetamise andmeid. Lisaks saab kontrollida, kas on võimalik saada riigi tagatisel õppelaenu. Kõiki kuvatavaid andmeid on võimalik e-tõendina alla laadida.

Tõendile lisatud digitempel kinnitab, et tõendi on väljastanud Haridus- ja Teadusministeerium ning andmed tõendil on autentsed ja pärinevad Eesti hariduse infosüsteemist (EHIS).

Välismaal ja NL ajal omandatud hariduse hindamiseks ja andmete kandmiseks EHISesse tuleb pöörduda Eesti ENIC/NARIC keskuse poole. Vaata lähemalt https://harno.ee/enicnaric

Üld-, kutse- ja kõrghariduse õppurite kohta on andmed alates 2005. aastast. Lisaks on endisest õpilaste ja üliõpilaste registrist EHISesse üle kantud 1998.–2005. aasta kutse- ja kõrghariduse õppurite andmed.

NB! EHISesse sisestavad andmeid õppeasutused. Kui andmed teie käimasolevate õpingute kohta on puudulikud või valed, pöörduge andmete täpsustamiseks enda õppeasutuse poole.

Kontakt: ehis.tugi@hm.ee või Eesti hariduse infosüsteemi (EHIS) kasutajatoe telefon 765 5050 (E–R 9.00–16.00).

Allikas: www.haridusportaal.ee

Allikas: www.haridusportaal.ee