Vastuvõtt

Erialad 2024/2025

Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool on riiklik kutseõppeasutus, kus on loodud kaasaegsed õppimisvõimalused kutsekeskharidusõppe, esmase kutseõppe, jätkuõppe ja täienduskoolituse läbiviimiseks.

Meie erialad on tehnilised, õpetame looma praktilisi väärtusi, millel on kõrge hind ja kestev kvaliteet.

Vaata lähemalt erialasid ja õppekeele võimalusi 2024/2025

Vaata lähemalt erialasid ja õppekeele võimalusi 2024/2025

Automaatik-tehnik

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaegTaseÕppekeelÕppekava number
ÕppeliikKutseõpeÕppevormStatsionaarne, õhtune õpeEeldus alustamiseksKeskharidus, töökogemusÕppeaeg 9 kuudTase5. taseme jätkuõpeÕppekeelvene keel Õppekava number132757

Eriala kirjeldus

Automaatik-tehnik on oskustöötaja, kelle põhitegevus on automaatikasüsteemide, -komponentide ja -seadmete paigaldamine ja käitamine. Tootmisautomaatika ettevõtetes kasutavad nad elektro-, pneumo- ja/või hüdroautomaatika vahendeid, ehitusautomaatika ettevõtetes spetsiifilist seadmestikku ja aparatuuri. Tootmisautomaatikale spetsialiseerunud automaatik-tehnik töötab protsesside, tootmisseadmete ja -süsteemide automatiseerimisega tegelevates ettevõtetes

Automaatik-tehnik, tase 5 teeb paigaldus- ja hooldustöid iseseisvalt juhendite, eeskirjade, projektdokumentatsiooni (eelnevalt koostatud projektide, tööjooniste) või tootja paigaldusjuhendite järgi. Ta võtab oma töös arvesse energiatõhususe, säästlikkuse ja keskkonnahoiu põhimõtteid. Tööga võib kaasneda kaastöötajate juhendamine ning klientide nõustamine seadme kasutuse ja hoolduse osas. Töö eeldab suhtlemist elektrikute, tehnoloogide, IT- ja sidespetsialistide jm sidusvaldkondade spetsialistidega.

Automaatik-tehnik reguleerib, juhib ja kontrollib elektritootmise, kaugkütte, puidu-, keemia-, toiduainete-, masina-, veevarustuse- ja põllumajandustööstuse jm automaatikasüsteeme. Ta täidab ka tootmisseadmete ja robotite paigaldamise, hooldamise ja käitamisega seotud tööülesandeid.

Eriala omandamine toimub koolis teooria- ja praktiliste tööde tundides ning ettevõttes praktikal. Praktikaettevõtted on valdavalt Tallinnad ja Harjumaal tegutsevad kinnisvarahoolduse ja ehituse valdkonnas. Praktikat võib sooritada EU liikmesriigis kandideerides praktikaprojektides. Eriala lõpetamisel on kutseeksami läbimisel võimalus saada kutsetunnistus  Automaatik-tehnik, tase 5. Edasiõppimise võimalused on Tallinna Tehnikaülikoolis.

Õpikeskkond

Teooria- ja praktilise õppe läbiviimiseks on koolis heal tasemel sisustusega õpperuumid. Õppijale on tagatud piisavad võimalused omandada teadmised kutseala faktide, põhimõtete, teooriate ja tavade kohta ning saavutada võimekus teadmisi rakendada tööülesannete täitmiseks, erialaste oskuste praktiliseks harjutamiseks ja vilumuse saavutamiseks. Õppetöös kasutatakse professionaalse töökoja varustust, näiteks

* Pneumaatika ja hüdraulika klass;

* Elektrotehnika klass;

* Automaatika klass;

* Robootika klass;

* Programmeerimise klass;

* Õppestendid kontrollerite programmeerimiseks;

* Õppestendid pneumaatikaüsteemide koostamiseks;

* Õppestendid andurite ja täiturmehanismide tundmaõppimiseks;

* Elektrotehnika labor.

Kutsestandard