Keevitajate kutseõpetaja osales Soomes Taitaja 2023 võistlusel 15. mai Ene

Taitaja on Soome iga-aastane kutseoskuste meistrivõistlus. Võistlus toimus 08.05 - 11.05.2023 Espoos, Tapiola Spordipargis.

Metallkonstruktsioonide koostamise konkursil osales 8 inimest, kõik Soome võistlejad. Keevitusvõistlusel osales kaks keevitajat - Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli keevitajate kutseõpetaja Kaur-Gabriel Rajasalu ja Teemu Laitinen Soomest.

Meie eesmärk oli saada võistlemise kogemus valmistumisel Euroskills 2023 võistlusel osalemiseks.

Keevitustöö koosnes 3 osast:

1. Esimeseks ülesandeks on 12 mm paksuste testplaatide keevitamine, keevitus viis ja  asend: käsikaarkeevitus  111 - PB, poolautomaat keevitus 136 – PF.

2. Teine ülesanne oli teraskonstruktsiooni keevitamine surve all kuni 60 bar, konstruktsiooni keevitamisel oli vaja kasutada 3 keevitusviisi: TIG - 141; MMA - 111; MAG - 135 ja 136.

3. Kolmas ülesanne on alumiiniumkonstruktsiooni keevitamine, keevituse tüüp TIG - 141.

Pärast konstruktsioonide valmimist viisid kontrolli läbi kaks eksperti Keijo Kivioja ja  Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli kutseõpetaja Aleksei Fedjukin. Võistlustööd olid osalejatele väga hea materjal, hindamaks enda tugevusi ja nurki, mida tasub veel hoolsalt harjutada.

Võistlejatele oli korraldajate poolt auhinnaks Kemppi isetumenev keevitusmask koos puhuriga, mis on profikeevitajale väga tarvilik isikukaitsevahend.

Kõige tähtsam oli suurepärane kogemus ja ehe arusaamise sellest, mis ootab ees 5.- 9.septembril Gdanskis, kus toimub Euroskills.

Taitaja võistlusest loe lähemalt siit

Võistluse kokkuvõtte koostas Aleksei Fedjukin, kutseõpetaja.  Mehaanikakool tänab Kaur Gabrieli ja Alekseid Taitaja`l osalemise eest ning soovime jätkuvat harjutamise lusti Euroskillsi nimel!

Keevitustöö koosnes 3 osast:

Taitaja võistlusest loe lähemalt siit