Meie õpilane esines edukalt ehitusviimistlejate ja plaatijate kutsemeistrivõistlustel 23.-24.märtsil 29. märts Ene

Noor Meister 2022 - Ehitusviimistlejate ja plaatijate kutsemeistrivõistlused toimusid 23.-24.märtsil Järvamaa Kutsehariduskeskuses. Traditsiooniliselt osalesime ehitusviimistluse kategoorias kinnisvarahooldaja oskustega. Sel aastal esindas Mehaanikakooli kinnisvarahooldaja 2. kursuse õppur Kelly Kiveste, kes saavutas punktiarvestuses kõrgeima võimaliku ehk IV koha. Kõrgeim võimalik just seetõttu, et kinnisvarahooldaja eriala ei kuulu ehitusviimistluse erialade hulka, kuid võistlusel osalemine on lubatud.

Loe, mida Kelly ise võistlusel osalemise kohta arvab:

Kelly, miks otsustasid võistelda?

Juba esimesel kursusel võistlesin, mulle meeldib ennast proovile panna ja õpetaja nii lootis minu peale. Kahjuks oli mul siis vähe kogemusi ja head kohta ma ei saavutanud. Nüüd, teisel kursusel tahtsin osaleda konkursil sellepärast, et saavutada paremaid tulemusi ja saavutasingi!

Milline tööosa oli Sinu jaoks kõige lihtsam?

Minu jaoks oli kõige lihtsam vabakava, sellepärast, et ise mõtlesin selle välja.

Milline oli kõige keerulisem tööosa?

Kõige keerulisem oli minu jaoks tapetseerimine, sest et närvitsesin liiga palju.

Kellelt said kõige rohkem häid õpetusi, nippe ja tuge võistluseks valmistumisel?

Minu kõrval oli kogu ettevalmistuse ajal kutseõpetaja Vidas. Kui ma vajasin mingisugust abi, siis kohe läksin tema juurde ja küsisin nõuannet, tema alati aitas. Konkursil oli minu kõrval valdkonnajuht Leho Lilleorg. Tema väga toetas ja lohutas mind aeg-ajalt.

Mida võistlemine Sulle õpetas?

See võistlemine õpetas mulle, et pole vaja kuskile kiirustada. Kui sul pole piisavalt oskust ja kogemust, siis ei saa häid tulemusi. Et sa jääksid oma tulemustega rahule, selleks on vaja lihtsalt teha palju tööd.

Mida soovid veel öelda?

Olen väga õnnelik, et mul on võimalus osaleda sellel konkursil. Ausalt öeldes, ma soovitan igaühel kutsevõistlustel osaleda ja seda pinget läbi elada. See on väga väärtuslik kogemus, seda kuskilt rohkem ei saa.

Mida soovitad põhikooli lõpetajale, kes otsib endale sobivat eriala?

Mina kindlasti soovitan tulla õppima meie kooli. Mina väga armastan õpetajaid, mu klassikaaslased on väga toredad. Olen õnnelik, et tegin selle otsuse ja valisin Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli. Selles koolis on mul olnud peaaegu ainult head mälestused, ja kindlasti tulevad veel paremad. Mina arvan, et meie kooli valimine oli kõige õigem otsus minu elus.

Aitäh Sulle!

Meie poolt suur tänu Kellyle põhjaliku töö eest võistluseks valmistumisel, distsiplineeritud ja järjekindla tegutsemise eest, tunnustame ajaplaneerimise oskust, suhtlusvalmidust ja tugevat närvi!

Täname, kutseõpetaja Vidas Jonas Švabauskas ja erialajuht Leho Lilleorg!

Fotod: Kelly tööhoos, pildistas Leho Lilleorg

Loe, mida Kelly ise võistlusel osalemise kohta arvab:

Kelly, miks otsustasid võistelda?

Milline tööosa oli Sinu jaoks kõige lihtsam?

Milline oli kõige keerulisem tööosa?

Mida võistlemine Sulle õpetas?

Mida soovid veel öelda?

Mida soovitad põhikooli lõpetajale, kes otsib endale sobivat eriala?

Aitäh Sulle!

Täname, kutseõpetaja Vidas Jonas Švabauskas ja erialajuht Leho Lilleorg!

Fotod: Kelly tööhoos, pildistas Leho Lilleorg