Koolielu

Õpilaskodu

Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli 50.sünnipäeva puhul avame 01.septembril 2021 uue  õpilaskodu

Asukoht

Õpilaskodu asub aadressil  Uuslinna 10, Tallinn 11415, vt kaart

Vaata bussiliine ja peatusi  31 67 68  100 106 150 170 172, vt  reisiplaneerija. Koolimaja ees Laagna teel, suunaga kesklinna poole on bussipeatus Mehaanikakool.

Iseloomustus

Õpilaskodus on oodatud nii päevases, õhtuses kui ka töökohapõhises õppes õppijad, vabade kohtade olemasolul täienduskoolitustel osalejad, õpirändel õppijad, kooli külalised ja teiste koolide õpilased.

Õpilaskodu asub koolihoone A korpuse 3.-5. korrusel. Õpilaskodu on energiatõhus ja nõuetekohase sisekliimaga, kus on mugavad elu- ja olmeruumid. Korterid on kahe- või neljakohalised, igas korteris on WC, dušinurk, pliidiplaat, ventilatsiooni äratõmme, külmik, kraanikauss. Korteris on  2+2 tuba, korteri uksed on eraldi lukustatavad. Tubades on laud, toolid ja voodid. Igas toas on 2 võrgupistikut, seina- ja laelambid. Igal korrusel on oma puhkenurk, kus on mugav veeta vaba aega, vaadates telekat või lugedes raamatut.

Õpilaskodu renoveerimisel on arvestatud liikumis-, nägemis- ja kuulmispuudega inimeste vajadustega. Erineva planeeringuga on kaks kahekohalist korterit liikumispuudega õpilaste majutamiseks.  Olemasoleva kaldtee kaudu on tagatud pääs hoonesse ning fuajeesse  rajatakse lift, mille kaudu liikumispuudega õpilased pääsevad õppe-ja majutusruumidesse kõikidel korrustel.

Õpilaskodu elanike kodukorra ja heaolu eest  hoolitseb õpilaskodu juht ning  ööpäevaringselt administraatorid.  Õpilaskodus on tugikeskus, kus õpilastele vajalikku nõustamist osutavad rühmajuhendajad, sotsiaalpedagoog, tugiteenuste koordinaator või muu vajalik spetsialist.

Kohatasu ja teenused

2021/2022 õppeaastal on Mehaanikakooli õpilastele kohatasu 40 EUR kuus (üks koht kahe- või neljakohalises toas), millele lisanduvad kommunaalmaksed (elekter, vesi, prügi, tasulised teenused) tarbimise alusel.

Teiste koolide õpilaste ja üliõpilaste kohatasu on 80 EUR kuus, millele lisanduvad kommunaalmaksed (elekter, vesi, prügi, tasulised teenused) tarbimise alusel.

Kohatasu sisse kuulub voodivarustuse (tekk, üks padi, voodipesu) kasutamine ja vahetamine.  Voodipesu vahetamine toimub kaks korda kuus pesulaos. Õpilaskodust lahkudes peab õpilane tagastama voodivarustuse pesulattu.

Lisatasu eest saab kasutada pesumasinat.

WiFi leviala on kõigis ruumides ning see on tasuta.

Teenuste loetelu ja hinnakiri on koostamisel, avaldame selle hiljemalt  18.08.21

Õpilaskodu koha taotlemine

• Uued õpilased

- sisseastumisavalduse esitamisel märgi, et vajad õpilaskodu;

- vastuvõtmise kinnituse saamisel kinnita oma õppima asumist;

- õppima asujaga/esindajaga võtab ühendust õpilaskodu juht Ene Kiviraijuja

Õpilaskodu kohaga kindlustatakse esmajärjekorras tasemeõppes õppivad õpilased, kes on tulnud õppima kaugemalt. Tallinnas ja selle lähiümbruses elavad õpilased saavad õpilaskodu koha, kui on vabu kohti.

Kodukord

Õpilaskodu kasutajaga sõlmib kool õpilaskodu kasutuslepingu.

Õpilaskodu elanik on kohustatud järgima õpilaskodu kodukorda.

Õpilaskodusse saabumisel palume kaasa võtta:

• Isiklikud asjad
  • Toidunõud (kööginurgas on olemas keraamiline pliit, praeahi, külmik)
  • Hügieenitarbed
  • Käterätikud
  • Palume mitte kaasa võtta kõlareid ja muud lärmi tekitavaid muusikariistu

Õpilaskodu kodukorra avaldame hiljemalt 18.08.21

Kõik õpilaskoduga seotud küsimused palun esitage õpilaskodu juhile e-kirja teel ene.kiviraijuja@mehaanikakool.ee

Kohtumiseni Mehaanikakoolis!

Foto: õpilaskodu on valmimas

Asukoht

Õpilaskodu asub aadressil  Uuslinna 10, Tallinn 11415, vt kaart

Iseloomustus

Kohatasu ja teenused

Lisatasu eest saab kasutada pesumasinat.

WiFi leviala on kõigis ruumides ning see on tasuta.

Õpilaskodu koha taotlemine

• Uued õpilased

- sisseastumisavalduse esitamisel märgi, et vajad õpilaskodu;

- vastuvõtmise kinnituse saamisel kinnita oma õppima asumist;

- õppima asujaga/esindajaga võtab ühendust õpilaskodu juht Ene Kiviraijuja

Kodukord

Õpilaskodu kasutajaga sõlmib kool õpilaskodu kasutuslepingu.

Õpilaskodu elanik on kohustatud järgima õpilaskodu kodukorda.

Õpilaskodusse saabumisel palume kaasa võtta:

• Isiklikud asjad
  • Toidunõud (kööginurgas on olemas keraamiline pliit, praeahi, külmik)
  • Hügieenitarbed
  • Käterätikud