Koolielu

Õpilaskodu

Asukoht

Õpilaskodu asub aadressil  Uuslinna 10, Tallinn 11415, vt kaart

Vaata bussiliine ja peatusi  31 67 68  100 106 150 170 172, vt  reisiplaneerija. Koolimaja ees Laagna teel, suunaga kesklinna poole on bussipeatus Mehaanikakool.

Iseloomustus

Õpilaskodus on oodatud nii päevases, õhtuses kui ka töökohapõhises õppes õppijad, vabade kohtade olemasolul täienduskoolitustel osalejad, õpirändel õppijad, kooli külalised ja teiste koolide õpilased.

Õpilaskodu asub koolihoone A korpuse 3.-5. korrusel. Õpilaskodu on energiatõhus ja nõuetekohase sisekliimaga, kus on mugavad elu- ja olmeruumid. Korterid on kahe- või neljakohalised, igas korteris on WC, dušinurk, pliidiplaat, ventilatsiooni äratõmme, külmik, kraanikauss. Korteris on  2+2 tuba, korteri uksed on eraldi lukustatavad. Tubades on laud, toolid ja voodid. Igas toas on 2 võrgupistikut, seina- ja laelambid. Igal korrusel on oma puhkenurk, kus on mugav veeta vaba aega, vaadates telekat või lugedes raamatut.

Õpilaskodu renoveerimisel on arvestatud liikumis-, nägemis- ja kuulmispuudega inimeste vajadustega. Erineva planeeringuga on kaks kahekohalist korterit liikumispuudega õpilaste majutamiseks.  Olemasoleva kaldtee kaudu on tagatud pääs hoonesse ning fuajeesse  rajatakse lift, mille kaudu liikumispuudega õpilased pääsevad õppe-ja majutusruumidesse kõikidel korrustel.

Õpilaskodu elanike kodukorra ja heaolu eest  hoolitseb õpilaskodu juht ning  ööpäevaringselt administraatorid.  Õpilaskodus on tugikeskus, kus õpilastele vajalikku nõustamist osutavad rühmajuhendajad, sotsiaalpedagoog, tugiteenuste koordinaator või muu vajalik spetsialist.

Kohtumiseni Mehaanikakoolis!

Õpilaskodu dokumendid